Kullanıma başlandığında Türkiye'in ilk insansız savaş uçağı olacak olan Bayraktar KIZILELMA'nın testleri devam ediyor. Bugün KIZILELMA'da yeni bir aşama kaydedildi. Bayraktar KIZILELMA'nın üçüncü uçuşunda Orta İrtifa Sistem Tanımlama Testi gerçekleştirildi. Tekirdağ'ın Çorlu ilçesindeki  AKINCI Uçuş Eğitim ve Test Merkezi'nde gerçekleşen testte Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar da vardı. 20 bin feet'te gerçekleşen test başarıyla sonuçlandı.

6425a1d6470a9b0474c72a04

SERİ ÜRETİM 2024'TE

Selçuk Bayraktar: "Bayraktar KIZILELMA orta irtifadaki sistem tanımlama testini başarıyla tamamladı. Bu gerçekleştirdiğimiz üçüncü test oldu. Bundan sonra da geliştirme faaliyetlerimiz kapsamında birçok testimiz devam edecek. İnşallah 2024'ün başında KIZILELMA'nın seri üretimine başlamayı hedefliyoruz. Bunun yanında heyecanla ilk uçuşunu beklediğimiz, dünyanın kısa pistli gemilerine inip kalkabilen ilk SİHA'sı olacak Bayraktar TB3'ün de ilk uçuşuna hazırlanıyoruz. Tüm bu gelişmeler vatanımıza ve milletimize hayırlı uğurlu olsun."  diyerek insansız savaş uçağı ile ilgili bilgi verdi.

Ankara Valiliğinden o gün için uyarı... "Dikkatli ve tedbirli olun" Ankara Valiliğinden o gün için uyarı... "Dikkatli ve tedbirli olun"