Son yirmi yılda terörü bitirmek noktasında yapılan çalışmalara değinen Bakan Soylu, terörle mücadele konusunda gelinen konumun öneminden bahsetti. Soylu, Gabar'da çıkan petrolün Türkiye'ye hayırlı olmasını dilerken, önümüzdeki aylarda oradan daha büyük müjdeler geleceğini belirtti.

Bakan Soylu'nun 29 Ekim 2023 tarihinde dağlarda tek bir terörist kalmayacağını şu sözlerle açıkladı:

Galatasaray'ın kasası dolacak! Lucas Torreira kulüp rekoru seviyesinde teklif, işte yeni adresi Galatasaray'ın kasası dolacak! Lucas Torreira kulüp rekoru seviyesinde teklif, işte yeni adresi

"Bu ülkenin Doğu ve Güneydoğu'sunda saat 4'ten sonra sokaklara çıkılmıyordu. Bugün birileri gene öyle istiyor, terör egemen olsun. Onlarla masanın altında iş tutmaya, masanın altında birlik olmaya çalışıyorlar. Diyorlar ki, 'Hangi terör varsa biz serbest bırakacağız, devlete yeniden alacağız'. Bu millet size izin vermez. 29 Ekim 2023 Cumhuriyet'imizin 100. yılında dağlarda bir tek terörist kalmayacak, bu defteri kapatacağız. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın talimatıyla Tendürek'ten Cudi'ye, Gabar'a kadar bütün dağlara bizatihi ben kendim gidiyorum. Şunu söylemek istiyorum. Ülkemizle, milletimizle ve kendinizle Ayasofya'nın mirasının dik olduğu kadar dik olun, gurur duyun. Tendürek'in tepesine eskiden teröristler hakimdi, şimdi nazlı nazlı ay-yıldızlı bayrak dalgalanıyor. Neredeyse uzay üssü kurduk oraya. Cudi'de, Tendürek'te teröristler temizlendi, Amanoslar'da teröristler temizlendi. Bir taraftan yerli ve milli savunma sanayisiyle, bir taraftan profesyonelliğe dönüşle bunu gerçekleştiriyorlar. Bir taraftan terör örgütünün yıllarca istismar ettiği Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımıza, 'Size hizmet getirmezler, size bunu yapmazlar' dedikleri noktada Tayyip Erdoğan ülkemizin her tarafına getirdiği hizmeti ulaştırmasıyla terör örgütünün elindeki bu istismar alanını alıyor. Bugün Gabar'da petrol çıkıyor. Çatlasınlar patlasınlar. Yıllarca terör örgütünü orada konuşlandırmışlardı, bulmayalım, yapmayalım diye. İnşallah önümüzdeki aylarda orada daha büyük müjdeler gelecek."