İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, emniyet teşkilatında yeni bir FETÖ yapılanmasının tespit edildiğini açıkladı. Bakan Soylu, bu yapılanmanın "gerilla tipi" FETÖ'cülerden oluştuğunu ve isimleri ile şemaları dahil tespit edildiğini belirtti. Tespit işleminin son aşamasında olduklarını ifade eden Bakan Soylu, savcılık ile paylaşacaklarını ifade etti ve bu yapılanmanın tamamen FETÖ tipi bir yapılanma olduğunu söyledi.
 

Bakan Soylu açıklamasında şunları söyledi:

"O CHP'li vekil tam göbeğinde. Gerilla usulü görevler vermişler. Polisi jandarmayı birkaç adama tahsis etmişler. Bunların hepsini tek tek tespit ettik. Bu tespitin son demlerinizdeyiz. Bunu savcılıkla da paylaşacağız. Tam anlamıyla FETÖ tipi bir yapılanma. Bir kısmı böyle bir yapılanma içerisinde olduğunu bilemeyebilir. Bir takım kendi düşüncelerinden kaynaklı.

Kurbanlık hayvan fiyatları belli oldu Kurbanlık hayvan fiyatları belli oldu

Öncelikle polise sonra da jandarmaya saldırdılar 'Menzilciler' diye. Yetmedi bazı olayları istismar ettiler. Bir ara bekçilerle uğraştılar. Nedeni ne oranın birliğini ortadan kaldırmak otoritesizlik oluşturmak. Devlete olan güveni ortadan kaldırmak ve bütünlüğü bozmak.


Biz irtibatla ilişkilere baktık. 100 kişinin ihraç edilmesi gerektiğini ama korunup kollandığını gördük. Benim de hayretime mucip oldu. Sonuçta ben teşkilatımı biliyorum. Ama soteye yetmiş, her türlü dezenformasyonu yayacak bir yapıyı kurmuşlar. Önümüzdeki günler de detaylar açıklanacak. Rütbeliler de var. Eskiden gelenler de var. İhraç ettiklerimiz de var."