Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer öğretmen maaşlarının artması konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Öğretmenlerin en düşük memur maaşlarından birini aldığı ve uzun bir süredir ek zam talebinde bulundukları bilinmektedir. Öğretmenlerin ay sonu derdi ile uğraşmaları ve maaşlardaki iyileşmelerin enflasyona yenilmesi gibi sorunlar nedeniyle öğretmen maaşlarının artırılması konusu gündemde.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmede, öğretmen maaşlarının artırılması konusunda sahadan gelen talepleri iletti. 

Yerel seçimlerde İstanbul için AK Parti'nin adayı kim olacak? İki isim öne çıkıyor.... Yerel seçimlerde İstanbul için AK Parti'nin adayı kim olacak? İki isim öne çıkıyor....

Gazeteci Mahmut Özay'ın paylaşımına göre Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile öğretmenlere ek zam konusunda görüşme gerçekleştirdi.

Yapılan paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

''Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlerin maaş artışı için devrede. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir görüşme yaptı. Sahadan gelen talepleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ilettiği öğrenildi.''