6 Şubat tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa'da yıkıma neden oldu.

Şehirlerin harabeye döndüğü asrın felaketi olarak nitelendiren depremin ardından ortaya çıkan barınma sorunu için devletin kurumları ve sivil toplum kuruşlar el ele vererek depremzedelerin barınabileceği ortamları hazırlamaya çalıştı.

Bu ortamda Türk Kızılayı'nın yurt dışı için ürettiği  2050 çadırı Ahbap yardımlaşma platformuna sattığının ortaya çıkması tepkileri beraberinde getirdi.

'Doları olan kaybeder' diyen Necmettin Batırel son tahminini duyurdu: Dolar kuru o rakamı görecek 'Doları olan kaybeder' diyen Necmettin Batırel son tahminini duyurdu: Dolar kuru o rakamı görecek

TV100'de yayınlanan Az Önce Konuştum programında Candaş Tolga Işık'ın konuğu olan Bakan Varank, Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın görevine devam etmesinden rahatsız olduğunu dile getirdi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın ilgili açıklamaları:

"Kişisel olarak beni rahatsız ediyor. Çünkü kendisi çok yıprandı. Bu süreçleri doğru yönetemediği aşikar. Ama biliyorsunuz Kızılay bir dernek statüsünde. Derneklerin bir genel kurulu var. Derneklerle ilgili nasıl işlemler uygulanacağı da zaten mevzuatta belli. Dolayısıyla Kızılay Başkanı şu anda görevine devam ediyor. Eğer oradan ayrılması gerekiyorsa bunun kararını kendisi vermesi lazım. İstifa edecekse istifa etmesi lazım.

"SİYASET BİLMEDİĞİ ORTAYA ÇIKTI"

"Kamuoyunda şöyle bir algı var 'Niye görevden alınmıyor?' Bu resmi bir makam değil yani sizin atayıp aldığınız bir makam değil. Bir spor kulübü dernek statüsünde ise bu da bir dernek statüsünde. Bunun başkanıyla ilgili kararı genel kurulları verir. Orada da genel kurullarının o inisiyatifi alması gerekir.

Ben bu süreci yönetmesinden rahatsızım. En başta ilmi siyaset bilmediği ortaya çıkmış oldu.''