Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Ali Tezel'den Emekli Ve Memur Zammı Tahmini: SSK ve Bağ-Kur için Yüzde... Ali Tezel'den Emekli Ve Memur Zammı Tahmini: SSK ve Bağ-Kur için Yüzde...

Bakan Güler, S400 hava savunma sisteminin faal durumda olduğunu belirtti. "S400'ü alıp bir fabrikanın köşesine teslim edemeyiz. S400'e ihtiyaç duyduğumuz anda düğmeye basarız" dedi. CHP Milletvekili Veli Ağbaba'nın "Niye kullanmıyorsunuz?" sorusuna ise Bakan Güler, "Bu çamaşır makinesi mi?" cevabını verdi.

 Güler, Türkiye'nin muharip uçak ihtiyacını değerlendirdi. F-35 ile ilgili yaşanan problemler nedeniyle alternatif arayışlarının sürdüğünü belirterek, "Block-70 Viper uçaklarından 40 tanesini hazır alacağız, 79 tanesini TUSAŞ fabrikamızda üreteceğiz. Eurofighter'larla ilgili çalışmalarımız var. Asıl hedefimiz milli muharip uçak KAAN" şeklinde konuştu.

Güler, Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda güçlü bir durumda olduğunu vurgulayarak, "Bugün sınırlarımızda 60 bin personelimiz 24 saat çalışıyor. 15-20 ülke sınırlarımızı örnek alıp kendi sınırlarında uygulamak için Türkiye'ye geliyor" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda güçlü bir durumda olduğunu vurgulayarak, "Bugün sınırlarımızda 60 bin personelimiz 24 saat çalışıyor. 15-20 ülke sınırlarımızı örnek alıp kendi sınırlarında uygulamak için Türkiye'ye geliyor" ifadelerini kullandı.