AÖL (Açık Öğretim Lisesi) kayıtları için 2023-2024 eğitim öğretim yılında henüz resmi bir duyuru yapılmamıştır. Ancak genellikle AÖL kayıtları Eylül ayında başlamaktadır. Kesin tarihler ve detaylar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan resmi duyurularla belirlenecektir.

AÖL kayıtlarında ilk defa kayıt yaptıracak öğrenciler ve mevcut öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri için bazı belgelere ihtiyaç duyulmaktadır. Bu belgeler arasında dilekçe, biyometrik fotoğraf, T.C. Kimlik Numarasını gösteren belge, kayıt raporu imzası ve e-Okulda kaydı olmayan öğrencilerden diploma aslı veya Diploma Kayıt Örneği gibi belgeler yer almaktadır.

AÖL kayıtları Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerince yapılmaktadır. İlk kez AÖL kaydı yaptırmak isteyenler "İLK KAYIT" veya "YENİ KAYIT" olarak başvuruda bulunabilirler.

Uzmanlar'dan kritik uyarı: Ekim ayında tüketmeniz gereken şifa kaynağı besinler Uzmanlar'dan kritik uyarı: Ekim ayında tüketmeniz gereken şifa kaynağı besinler

AÖL kayıt ve yenileme ücretleri, ilgili birimler tarafından belirlenmektedir. 2023-2024 eğitim öğretim yılı için ücretler hakkında kesin bilgi henüz yoktur. Ancak ilerleyen günlerde bu konuda bir açıklama yapılması beklenmektedir.