BURAK SARSILMAZ // KAMUDANHABER

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

Ulaşıma kar engel oldu! 1308 yol, kar ve tipiden dolayı ulaşıma kapandı... Ulaşıma kar engel oldu! 1308 yol, kar ve tipiden dolayı ulaşıma kapandı...

Ali Yalçın, memura refah payı, asgari ücret ve ek gösterge konularına değindi.

Yalçın, memura refah payı verilerek memurların gözetilmesi gerektiğini söylerken, alım gücünün ise yükseltilmesi gerektiğini dile getirdi.

Asgari ücret konusunu ise takip ettiklerini ve olumlu sonuç çıkmasını beklediklerini söyledi.

İşte Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın açıklamaları:

#Ekgösterge düzenlemesinde eksik kalan kısımların,kör noktaların giderilmesi için kurulan cümleleri, tamirat için taahhüt olarak görüyor,sözleşmeliye kadro düzenlemesinde gayretlerimize eş değer atılan olumlu adımları,kapsam genişlemesini takdir ediyor ve son derece önemsiyoruz.

Asgari Ücret düzenlemesinde sabit ücretliyi,dar gelirliyi gözetme konusundaki hassasiyeti takip ediyor,görüşmelerin olumlu sonuçlanmasını arzuluyoruz. Aynı hassasiyetin kira ve ağırlaşan yaşam koşulları karşısında memurun alım gücünü yükseltmek için de gösterileceğine inanıyoruz

MEMURUN GÖZÜ #REFAHPAYI’NDA Aralık enflasyonundan sonra yılın ilk 6 ayı için memur maaşlarındaki artış da belli olacak. •Ek Gösterge •Sözleşmeliye Kadro,50/d’nin 33/a’ya geçirilmesi gibi adımlar devam etmeli,Ocak’ta #RefahPayı ile memur gözetilmeli, alım gücü yükseltilmelidir.