AK Partili Şamil Tayyar, İslahiye Orman Şefi Ümran Pınar'ın görevden alınmasıyla ilgisinin olmadığını belirterek, "Ümran Pınar, çocuğu üzerine yemin ederek konuşsun, diyalog bundan farklıysa MKYK üyeliği ve siyaseti bırakırım" dedi.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyesi Şamil Tayyar, Gaziantep'te İslahiye Belediyesi’nin işlettiği taşocağını kaçak yolla çalıştırdığını tespit eden ve belediye başkanı ve kurum müdürleri hakkında suç duyurusunda bulunduktan sonra görevden alınan orman işletme şefi Ümran Pınar hakkında açıklama yaptı.
'Yazıp çizen gazeteciler de arayıp sormadı'
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tayyar, "Görevi değiştirilen İslahiye Orman Şefi Ümran Pınar, Başkan Vural’ın kendisini benimle tehdit ettiğini söylemiş. Bir anda kendimi tarafı olmadığım bir mevzunun ortasında buldum. Yazıp çizen gazeteciler de arayıp sormadı. Çünkü bildikleri cevap işlerine gelmiyordu" diyerek şu açıklamayı yaptı:
Ümran Pınar, 14 Haziran’da arayıp söz konusu iddiayı anlattı, ilçeden ayrılmak istediğini söyledi.

Mevzudan bu şekilde haberdar oldum. Özetle dedim ki;

Bakan Varank: Erdoğan 'Bu böyle olmaz, asgari ücrete zam yapmamız lazım' dedi Bakan Varank: Erdoğan 'Bu böyle olmaz, asgari ücrete zam yapmamız lazım' dedi

Beni kimse aramadı, ilk defa sizden duyuyorum.

Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız sonuna gidin.

Kimse size zarar veremez.

Ne böyle bir irade var ne de buna izin veririz.

Gövden alma kararını basından öğrendim. Başkanı aradım, ‘benim girişimim olmadı’ dedi. Yetinmedim. Orman bölge ve il müdürlerini aradım, ‘başkanın bir talebi oldu mu?’ diye sordum, ‘hayır’ dediler. ‘Niye görevden aldınız’ dediğimde cevapları ‘kurum içi tasarruf’ oldu.

Bu arada taş ocağının yeri makilik/kayalık, kesmek isteseniz bile tek bir ağaç yok. Başkan Vural, ‘kesilmiş tek ağaç gösterin görevi bırakırım’ diyor. Belediyenin taş ocağı ruhsatı var, ihtilaflı yer Karayolları’nın, onunla ilgili de Orman’ın tutanağı var. Özetle böyle.