Pınar Gültekin'i öldüren Cemal Metin Avcı'ya 'haksız tahrik' indirimi uygulandı, ağırlaştırılmış müebbet, 23 yıla düşürüldü

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, Pınar Gültekin'in katili Cemal Metin Avcı'ya "haksız tahrik" indirimi ile 23 yıl hapis cezası verilmesine tepki gösterdi. 

Kadın cinayeti! Boşanma aşamasındaki eşinin canına kıydı Kadın cinayeti! Boşanma aşamasındaki eşinin canına kıydı

Hakan, "Yakın geçmişin en cani, en vahşi, en gaddar, en canavarca cinayetlerinin başında geliyor Pınar Gültekin cinayeti. Cemal Metin Avcı denilen katil... Önce döverek bayılttı Pınar’ı.  Sonra boğmaya çalıştı. Ardından diri diri yaktı. Varile koyduğu cesedin üzerine beton döktü. 27 yaşındaki gencecik Pınar, işte böyle zalimce bir cinayete kurban gitti. Sonuç? Mahkeme, canavar katile 'haksız tahrik indirimi' uyguladı. Böylece... Ağırlaştırılmış müebbet cezası, 23 yıla indirildi" dedi. 


Hakan, "Haklı ya da haksız, hangi tahrik söz konusu olursa olsun... Bu zalime, bu caniye, bu vahşiye verilen bu ceza, kamu vicdanında asla kabul görmeyecektir. Mahkemenin verdiği karar, hukuki sürecin işlediğini gösteriyor. Adaletin tecelli ettiğini göstermiyor. Pınar Gültekin için adalet istiyoruz" ifadesini kullandı.