İstanbul'un Fatih ilçesinde, 19 yıl önce meydana gelen trajik olayın sonucu nihayet açıklandı. Müzik öğretmeni Arzu Nihan Çelik'in öldürülmesiyle ilgili davanın kararı verildi. Cinayetin işlenişinde adı geçen Erkan Can ve Ceyhan Özmaden, "Tasarlayarak birlikte kasten öldürme" suçundan 25'er yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, 5 Mayıs 2004 tarihinde meydana gelmişti ve Arzu Nihan Çelik adlı müzik öğretmeni, bu olayda hayatını kaybetmişti. Ancak olayın üzeri yıllarca kapanmamış ve sonunda cinayet işleyenler itirafları ile yakalanmışlardı. İfadesinde, olayın azmettiricisi olarak Arzu Nihan Çelik'in kocasının adını veren Erkan Can, arkadaşı Ceyhan Özmaden ile birlikte cinayeti işlediklerini açıklamıştı.

Cumhur İttifakı'nın yerel seçim işbirliği çalışmasında sona gelindi Cumhur İttifakı'nın yerel seçim işbirliği çalışmasında sona gelindi

Cinayeti azmettiren Şerafettin Çelik'in 2019 yılında öldüğü tespit edilmişti. Mahkeme, her iki sanığa "Tasarlayarak birlikte kasten öldürme" suçundan verilen hapis cezalarında azmettiriciyi açığa çıkardıkları gerekçesiyle indirim yapmıştır.

Cinayet davasının sonucunda Erkan Can ve Ceyhan Özmaden, 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.