Bakan Uraloğlu'ndan 'Filenin Sultanları' Açıklaması: 'Business Class' ile Dönecekler Bakan Uraloğlu'ndan 'Filenin Sultanları' Açıklaması: 'Business Class' ile Dönecekler

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, sahte hac şirketleri konusunda uyarıda bulunarak, hac ibadetinin 'hac vizesi' olmadan gerçekleştirilemeyeceğini duyurdu. Bakanlık yetkilileri, hac ibadetini yerine getirmek isteyenleri sahte hac kampanyalarına karşı uyardı ve hac ibadetinin yalnızca ilgili makamlar ve ülkelerin hac işleri ofisleri aracılığıyla koordineli olarak verilen hac vizeleriyle ya da resmi hac ibadeti olmayan ülkeler için "Nasak Hac" platformu üzerinden yapılabileceğini belirtti.

Umre, turizm, çalışma, aile ziyareti, transit ve diğer vize türlerinin, hac ibadetini gerçekleştirmede geçerli olmayacağı vurgulandı. Hac ibadetini yerine getirmek isteyenlerin kesinlikle 'Hac vizesi' alması gerektiği ifade edildi. Bu açıklama ile hac ibadetinin resmi prosedürlere uygun olarak ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için önemli bir uyarı yapılmış oldu.