Sabah’tan Dilek Yaman Demir’in haberine göre, olay geçen aylarda kolejde müzik branşında görevli öğretmenler M.Ş. ve İ.D.'nin kredi kartından internet harcamaları yapıldığına dair mesajların gelmesiyle gün yüzüne çıktı. Mesaj sonrası öğretmenler odasında bulunan matematik öğretmeni I.G. ile rehber öğretmen M.T.'ye de benzer harcamalar yapıldığına dair mesajlar gelmeye başladı.

Eğitim-Bir-Sen’de Kavga Büyüdü: “Ali Yalçın, hangi ara “Hazret” oldu?” Sendika da 28 Şubat’ın İkna Odaları Kuruldu… Eğitim-Bir-Sen’de Kavga Büyüdü: “Ali Yalçın, hangi ara “Hazret” oldu?” Sendika da 28 Şubat’ın İkna Odaları Kuruldu…

OYUN, PARA, ALIŞVERİŞ
Öğretmenler ne olduğunu anlamaya çalışırken, harcamaları kontrol ettiklerinde oyun sitelerinden, alışveriş sitelerinden ve sanal ortamlara ait sanal para alıverişleri olduğunu tespit etti. Öğretmenler durumla ilgili şikayetçi oldu. Savcılık tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında önce okuldaki güvenlik kamera görüntüleri incelendi. Ardından alışveriş yapılan sitedeki IP'ler incelendi.


ÖĞRETMENLERİNİ SOYDULAR
Milyonlarca liralık alışveriş yapılan IP'lerin tamamının, okula ait ağ üzerinden bağlanarak gerçekleştiği belirlendi. Okulda alışveriş yapılan saatlerdeki bilgisayar kullanan birden fazla öğrenci tespit edildi. Öğrencilerin, öğretmenlerin sınıf içerisinde veya çeşitli alanlardayken çantalarından çaldıkları kredi kartlarıyla harcama yaptıklarını ve kart bilgileri dışında nakit paranın da çalındığını belirlendi. 5 öğrencinin iş birliği içinde, öğretmenlerinin kredi kartı bilgilerini ve nakit paralarını çaldığı ortaya çıktı. Olayla ilgili savcılık tarafından başlatılan soruşturmanın hâlen sürdüğü bilgisine ulaşıldı.