Tekirdağ merkezli 7 ilde gerçekleştirilen "Kafes-36" operasyonlarında, nitelikli dolandırıcılık, şantaj ve tehdit suçları işleyen yurtdışı bağlantılı organize suç örgütü çökertildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında 7'si yabancı uyruklu 18 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Suç örgütü üyelerinin, yabancı uyruklu şahısların kadın profilli sahte sosyal medya hesapları üzerinden Türk vatandaşı erkeklerle irtibata geçerek müstehcen görüntüler kaydettikleri, bu görüntülerle tehdit ve şantaj yaptıkları, aynı zamanda şüpheli kadınlar aracılığıyla evlilik vaadiyle para talep ederek dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. Şüphelilerin yabancı uyruklu şahısları ülkeye getirip çeşitli bankalardan çok sayıda hesap açtıkları ve bu hesaplar üzerinden yaklaşık 30 milyon TL dolandırdıkları tespit edildi.

Operasyon sonucu ele geçirilen materyaller arasında 2 otomobil, 33 cep telefonu, 27 sim kart, 47 farklı bankaya ait banka kartları, döviz ve Türk Lirası, sahte çalışma belgeleri ve Gelir İdaresi Başkanlığı evrakları bulunuyor.

Asgari ücrette ikinci zam sinyali: Çalışma barışı için yeniden düzenleme gündemde Asgari ücrette ikinci zam sinyali: Çalışma barışı için yeniden düzenleme gündemde

Bakan Yerlikaya, sosyal medya paylaşımında operasyonu gerçekleştiren polisleri tebrik ederek, "Suç örgütü kurarak halkımızın huzurunu bozanların her an enselerindeyiz. Onlara göz açtırmayacağız. Operasyonları gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Hiçbiriniz yüce Türk adaletinden kaçamayacaksınız. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız devam edecek." ifadelerine yer verdi.