Shazam, bir dönem müzikseverler için vazgeçilmez bir uygulamaydı ve hala popülerliğini koruyor. Bu uygulama, çevrenizde çalan bir şarkının kim tarafından söylendiğini veya hangi albüme ait olduğunu hızlıca bulmanıza yardımcı oluyor. YouTube'un üzerinde çalıştığı sesli arama özelliği, tam olarak bu işlevi görecek. Kullanıcılar, YouTube üzerinden bir şarkıyı mırıldandıklarında veya bir kaynaktan çaldıklarında, hangi şarkı olduğunu saniyeler içinde keşfedecekler.

Kullanımı Çok Kolay: Sadece 3 Saniye Yeterli

YouTube'un planladığı bu yenilik, kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Uygulamanın arama butonuna dokunduktan sonra, sesli arama seçeneği karşınıza çıkacak. Bu seçenekten sonra "yeni şarkı arama" özelliği belirecek ve bu, YouTube'u adeta bir Shazam'a dönüştürecek. En az 3 saniyelik bir mırıldanma veya şarkının başka bir kaynaktan çalınması, şarkının YouTube veritabanında aranabilmesi için yeterli olacak.

Vergisiz Satılacak Telefon ve Bilgisayar Modelleri Hangileri? İşte Detaylar... Vergisiz Satılacak Telefon ve Bilgisayar Modelleri Hangileri? İşte Detaylar...

Android'de Test Ediliyor, iOS Yolda

Bu devrim niteliğindeki özellik, şu an için sadece Android ekosisteminde test ediliyor. Ancak, iOS kullanıcılarının da yakın bir gelecekte bu yenilikten faydalanabileceği belirtiliyor. Özelliğin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağı ise henüz belirsiz.