Belediye Başkanı, Makam Odasında Erdoğan'ın Fotoğrafını İndirmişti! Kendisine Erdoğan Fotoğraflı Protesto Yapıldı Belediye Başkanı, Makam Odasında Erdoğan'ın Fotoğrafını İndirmişti! Kendisine Erdoğan Fotoğraflı Protesto Yapıldı

İstanbul'da bahar havası yerini kar yğaışına bırakmaya hazırlanıyor. Son dönemde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları, 7 Mart'ta beklenen kar yağışı ile bir değişikliğe uğrayacak. 

Meteoroloji Uzmanı Ali Bakır, İstanbul'un özellikle Avrupa Yakası ve Batı Karadeniz bölgesinde, 7 Mart akşamı kar yağışının beklendiğini duyurdu. Bakır, "Atmosferdeki -10° 850 hPa izotermi İstanbul sınırlarına kadar ulaşmış durumda, bu da kar yağışının mümkün olduğunu gösteriyor" dedi.

Meteoroloji Uyardi Bu Illerde Yogun Kar Yagisi Bekleniyor

Meteorolojiden Kar Yağışı Uyarısı

Uzman Bakır'ın açıklamaları, "Kış bitmeden İstanbul'da kar bekleniyor mu? Mart ayında İstanbul'a kar yağacak mı?" gibi sorulara net bir yanıt niteliğinde oldu. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıkların yanı sıra, ani bir soğuk hava dalgasının etkisiyle, İstanbul'un batı kesimlerinde kar yağışı bekleniyor.