Türkiye genelinde 3 ilçe ve 4 beldede yapılan yenilenen belediye seçimlerinde, AK Parti iki beldede zafer kazandı. Tunceli'nin Akpazar beldesi ve Sivas'ın Güneykaya beldesinde tekrarlanan belediye seçimlerini AK Parti kazandı.

Tunceli'nin Akpazar Beldesi

Tunceli'nin Akpazar beldesinde tekrarlanan belediye seçimlerinde, AK Parti'nin adayı galip geldi. Bu zafer, AK Parti için Tunceli'deki önemli bir kazanım olarak değerlendirildi.

Sivas'ın Güneykaya Beldesi

Sivas'ın Güneykaya beldesinde yapılan seçimlerde de AK Parti zafer elde etti. Seçim sonuçları, bölgedeki AK Parti destekçileri tarafından coşkuyla karşılandı.

YSK Başkanı Ahmet Yener'den Açıklama

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, yenilenen seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, seçimlerin adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirildiğini belirtti. Yener, katılım oranlarının yüksek olduğunu ve sonuçların güvenilir olduğunu vurguladı.

Yılmaz Özdil’den 'bidon kafa' söylemini eleştiren Özgür Özel'e zehir zemberek sözler Yılmaz Özdil’den 'bidon kafa' söylemini eleştiren Özgür Özel'e zehir zemberek sözler

AK Parti İl Başkanlıklarının Paylaşımları

Tunceli İl Başkanı'nın Paylaşımı

Tunceli AK Parti İl Başkanı, seçim zaferini sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla kutladı. Başkan, Tunceli halkına teşekkür ederek, "Akpazar beldesinde halkımızın teveccühüyle kazandık. Teşekkürler Akpazar!" ifadelerini kullandı.

Sivas İl Başkanlığı'nın Paylaşımı

Sivas AK Parti İl Başkanlığı da sosyal medya hesapları üzerinden seçim zaferini duyurdu. Başkanlık, Güneykaya beldesindeki zaferin ardından yaptığı paylaşımda, "Güneykaya halkının desteğiyle kazandık. Tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz." mesajını paylaştı.