Döviz Kurundaki Hareketlilik, Elektronik ve Otomobil İthal Ürün Pazarında Zam Rallisine Yol Açtı Döviz Kurundaki Hareketlilik, Elektronik ve Otomobil İthal Ürün Pazarında Zam Rallisine Yol Açtı

Son zamanların en merak edilen konusu olan Aile Destek Paketi ödemelerine dair tüm merak edilenler yanıt buldu. 

Destek Miktarı ve Dağılımı: Herkes Ne Kadar Alacak?

Aile Bakanlığı, her ay asgari ücretten daha düşük geliri olan ailelere destek sağlıyor. Ödeme miktarı, aile bireylerinin maaşına göre değişiklik gösterebilir. Bu destek ödemeleri her aileden sadece bir kişiye yapılıyor. Ödeme miktarları şu şekildedir:

  • 450 TL ve altı maaşı olanlar: 1.250 TL
  • 450 TL üzeri – 911,15 TL ve altı maaşı olanlar: 1.100 TL
  • 911,15 TL üzeri – 1372,30 TL ve altı maaşı olanlar: 950 TL
  • 1372,30 TL üzeri – 1833,45 TL’den az maaşı olanlar: 850 TL

Haziran'da Son Nokta: Destek Paketi Ödemeleri Bitiyor

Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklama, destek ödemelerinin Haziran ayında sona ereceğini belirtti. Bakan Yanık'ın açıklamasına göre, 850 ile 1.250-TL arasında değişen tutarlarda, en fazla 12 ay süreyle Aile Destek Programı ödemesi gerçekleştirilecek. Son ödeme, 2023 yılı Haziran ayı için yapılacak ve bu dönemin ödemesi takip eden Temmuz ayında gerçekleştirilerek destek programı sonlandırılacak.

Destek Ödemesinden Kimler Yararlanamıyor?

Aile Destek Paketi ödemesi almak için belirli şartlar bulunuyor. Bu destekten yararlanabilmek için 18 yaşını doldurmuş ve Türk vatandaşı olmak gerekiyor. Ancak hanesinde memur, kamu işçisi, muhtar veya noter olarak çalışan kişiler bu destekten faydalanamıyor.