İYİ Parti'den istifa eden Yavuz Ağıralioğlu, yeni bir parti kurma hazırlığında. Ağıralioğlu, istifasında İYİ Parti'nin Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayını belirlemesiyle ilgili itirazlarını dile getirmişti. Ağıralioğlu'nun parti kurma planları Mart 2024'te yapılması beklenen yerel seçimlerden sonra hayata geçirilmesi planlanıyor.

Partinin adı ve kadrosu henüz belirlenmemiş durumda. Ağıralioğlu, parti için memleket için yeni bir siyasi dil ve sorumluluk taşıyan bir isim arayışında olduklarını ifade etti. Partisinin sağ ya da sol gibi ideolojik bir ayrımı olmayacağını belirten Ağıralioğlu, yeni bir siyasi merkez inşa etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Fahrettin Altun: Hakikati her alanda ulaştırma kararlılığındayız Fahrettin Altun: Hakikati her alanda ulaştırma kararlılığındayız

Kadro konusunda da Ağıralioğlu, nitelikli ve liyakatli kişilerin memleket hizmetine sunulacağını belirtti. Yani, siyasette daha önce tanınmış isimlerin yerine, memleket için en iyi hizmeti verebilecek liyakatli kişilerin tercih edileceği söylendi.