Urfa'da düzenlenen AKP mitinginde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 'Yatırımcının önünü kesenlerle mücadeleye etmeyi biliriz. Bürokratik engeller çıkaranların önünde biz duracağız' dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Şanlıurfa Viranşehir'de düzenlenen AKP mitinginde konuştu.

Meteoroloji duyurdu: Kuvvetli fırtına ve yağış geliyor Meteoroloji duyurdu: Kuvvetli fırtına ve yağış geliyor

Nebati, "Yatırımcının önünü kesenlerle mücadeleye etmeyi biliriz. Bürokratik engeller çıkaranların önünde biz duracağız" dedi.

Nebati daha önce yabancı yatırımcılarla yaptığı toplantıda, "Bir problem mi yaşadınız? Rahat olun. Bize hemen ulaşırsınız. Bürokrasiyi alaşağı ederiz, arkamızda Cumhurbaşkanımız var rahat olun. Mevzuatı da değiştiririz." demiş, bu sözler tartışmalara sebep olmuştu.

ENFLASYON AÇIKLAMASI

Bugünkü konuşmasında enflasyon konusunda da açıklamalarda bulunan Nebati enflasyon sorununun halledileceğini belirtti. Nebati şunları söyledi:

"Zorluklar yaşıyoruz. Dünyada emtia, petrol fiyatları yükseliyor. Yansıtmamaya çalışıyoruz. Enflasyonun baskısı altındayız, halledeceğiz. Enflasyonla nasıl mücadele edileceğini en iyi bilenlerdeniz.

Bu günler geçecek. Bugün karamsarlık yayanlar, insanların moralini bozmaya çalışanlar, Türkiye'yi şikayet edenlere sesleniyorum: Bu ülke hiç kimseye eyvallah etmez"