Yargıtay Başkanlığı seçimlerinde 11. tur oylamada da salt çoğunluk elde edilemedi. Seçimin bugün 12. turu düzenlenecek. Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca, Yargıtay Başkanlığı ünvanına 24 Mart 2020 tarihinde seçilmişti, 4 yıllık görev süresini tamamlamasıya 24 Mart itibarıyla sona erdi. Bu durumda Yüksek Mahkemenin 4 yıl boyunca görevlendirilecek yeni başkanını seçmek için Yargıtay'da 25 Mart Pazartesi günü sandık yetkilileri ve Yargıtay üyeleri seçim maratonuna başladı.

Çikolata fiyatları el yakacak... Kakaonun tonu 10 bin doları aştı Çikolata fiyatları el yakacak... Kakaonun tonu 10 bin doları aştı

12. TURA KALDI
Seçimin ilk on turunda hiçbir adayın, 348 Yargıtay üyesinin salt çoğunluk olarak kabul edilen en az 175 oyu toplamamasının ardından dün, 3 adayın yer aldığı 11. tur oylaması gerçekleştirildi. Oylama sonuçlarına göre Yargıtay Başkanı Akarca 85, 3. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Kerkez 102, 3. Ceza Dairesi Başkanı Muhsin Şentürk ise 117 oy topladı. Seçime katılan üyelerin sayısı 320 kişi olarak tespit edilirken, atılan oylardan 4'ü boş, 12'si ise geçersizdi. Bu sonuçlara göre, salt çoğunluğun eld eedilememesi nedeniyle seçim 12. tur oylamayla bugün yeniden yapılacak. Söz konusu seçimlerde üye tam sayısının salt çoğunluğunun hazır olacağı değerlendiriliyor.