Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ekipleri, Ç.U. ve G.M. adlı 2 şüphelinin, ekonomik durumu iyi olmayan ve bankalardan kredi çekemeyerek acil nakit para arayışı içerisine giren vatandaşlara tefe usulü para verildiği bilgisi üzerine çalışma başlattı.

Yürütülen çalışmalarda ayrıca tefecilerin, mağdur vatandaşların maaşlarının bir kısmına veya tamamını el koyduğunu, mağdurların üzerinde bulunan bir çok taşınmazı tehdit ve darp ile kendi üzerlerine alıp haksız kazanç elde ettikleri belirlendi.

Green Card başvurusu bekleyenlere yeni haber! Başvuruları ne zaman? Başvurular nereden, nasıl yapılır? Green Card başvurusu bekleyenlere yeni haber! Başvuruları ne zaman? Başvurular nereden, nasıl yapılır?

TAPULAR, SENETLER VE AJANDA ELE GEÇİRİLDİ

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda şüphelilerin ikametinde 23 Ağustos tarihinde yapılan aramada, 6 adet senet, 4 adet tapu ve mağdur bilgilerinin yer aldığı ajanda ele geçirildi. Ç.U. ve G.H., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. İHA