Bakan Özer: Depremden sonra nakil yaptıran 14 bin 73 öğrenci kendi iline döndü Bakan Özer: Depremden sonra nakil yaptıran 14 bin 73 öğrenci kendi iline döndü

Kamudanhaber-Özel Haber

Geçtiğimiz günlerde sözleşmeliye verilen kadro müjdesinin ardından 485 bin sözleşmeli personel kadroya geçmeye dün itibari ile resmi gazetede yayımlanmasıyla birlikte dilekçe vererek başladı. Verilen bu müjdenin ardından taşeron işçiler ve uzman çavuşlar da kendileri ile ilgili kadro müjdesi beklentilerini daha yüksek sesle dile getirmeye başladılar.

Kadro müjdesi taşeron işçi ve uzman çavuşları da kapsar mı? Müjde ne zaman gelecek? Çalışmalar ne durumda?
Sözleşmeli personele verilen kadro müjdesiyle birlikte 485 bin sözleşmeli personel kadro alma hakkını elde etmiş oldu. 
Bu kapsamın genişlemesi ve kendilerinin de yararlanmak istediği taşeron işçiler ve uzman çavuşlar kapsamın genişleyip genişlemeyeceği hakkında arayışlara başladılar. 
Heyecanla beklenen kapsam dışı çalışanlara ise müjde yolda. 

Yansıyan bilgilere göre 140 bin yeni kontenjan açılacak ve bu kontenjandan 4A’lı belediye işçileri de faydalanabilecek. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de geçtiğimiz günler de bu durumla ilgili “Vatandaşlarımızın imar sorunlarından terörle mücadelede yaralanıp da gazi sayılmayan kardeşlerimizin haklı taleplerine, uzman çavuşlarımızın özlük haklarıyla ilgili beklentilerinden uzman jandarmalarımızın okullarında geçen bir yıllık sürenin fiili hizmetten sayılmasına kadar her mesele kalıcı olarak çözülmelidir." Şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Hükümet seçim öncesinde uzman çavuşları ve taşeron işçileri kadroya alacak yasa tasarısını Meclise getirecek.