Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Osman Gazi... Ek vergi geliyor Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, Osman Gazi... Ek vergi geliyor

Yeşilçam'ın usta isimlerinden Fatma Karanfil'den sevenlerini üzecek, acı haber geldi. Menajeri Aslı İslamoğlu, usta oyuncunun hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bir süredir kanser tedavisi gören ve 25 Mayıs'ta entübe edilen oyuncu 72 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Menajer İslamoğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında şu açıklamalarda bulundu:

"Değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'i kaybettik

Türk sinema ve tiyatrosunun saygın isimlerinden, çok değerli oyuncumuz Fatma Karanfil'in vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı projede yer alan ve birçok ödüle layık görülen Fatma Karanfil, yalnızca oyunculuğuyla değil, aynı zamanda zarafeti, çalışkanlığı ve insanlığı ile de örnek alınan bir isimdi.

Bu acı kaybın derin üzüntüsünü yaşarken, Fatma Karanfil'e Allah'tan rahmet diliyor, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Işığı hiç sönmeyecek, kalplerimizde ve sanat dünyasında daima parlayacaktır.

Mekanın cennet olsun, değerli Fatma Karanfil. Tüm Sanat camiasına ve Kamuoyuna duyurulur." ifadelerini kullandı.

Keloğlan'da, Fatma karakterine hayat vermişti

Fatma Karanfil kimdir?

3 Şubat 1952'de Eskişehir'de doğmuş olan Fatma Karanfil, Language and Culture Center'de okuduktan sonra 1968'de Ses Dergisi yarışmasında üçüncülük kazanarak sinema dünyasına giriş yaptı.

1975 yılında Ali Kocatepe ile haytını birleştiren ancak daha sonra ayırılık kararı alanKaranfil, 1976-1980 yılları arasında Londra'ya tekstil eğitimi aldı. Göğüs kanseri teşhisi konulmasına rağmen iyileşen Karanfil, 2001 yılında oyunculuk hayatına geri dönüş yaptı.

Oyuncu, 2008 yılında Aşk-ı Memnu dizisindeki rolü ile sevenlerini hayran bıraktı. Fatma Karanfil Yeşilçam'ın ikonik yapımlarından biri olan Keloğlan'da Fatma karakterine hayat vermişti.