MEB 2024 ve 2025 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi Yayınlandı! MEB 2024 ve 2025 Eğitim Öğretim Yılı Takvimi Yayınlandı!

Siber savunma ve güvenliğinin önde gelen isimlerinden biri olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, telefonunun taklit edildiğini açıkladı. Bu açıklama, AK Parti içinde de şaşkınlık yarattı.

Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, siber savunma ve güvenliğinin önemli bir figürü olmasına rağmen telefonunun klonlandığını ifade etti.

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu'nda yaptığı konuşmada Uraloğlu, "Telefonumun taklit edildiği ve benim numaramdan aranıyormuş gibi yapılan bir aramayla karşılaştım. Artık herkesin telefon ve sesinin taklit edilebildiği bir çağda yaşıyoruz. Siber güvenlik konusunda almamız gereken birçok önlem var" dedi.

Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı AK Partili Hüseyin Yayman ise Uraloğlu'na "Kimi aramışlar, bu önemli bir konu. Size yapılıyorsa bize neler yapılmaz" diyerek karşılık verdi.

Uraloğlu, "Telefonla veya bir mesajla ve hatta e-posta ile neler paylaşmamız gerektiğine gerçekten dikkat etmemiz lazım. Milyonlarca, hatta milyarlarca dolar vererek yaptığınız yatırım bir tane, basit bir bilgisayarla devre dışı bırakılabiliyor. Benim adıma arama memleket adına zararlı bir girişim değildi ama ilgilisini bulduk, gerekli yaptırımları uyguladık" şeklinde yanıtladı.

İYİ Partili Selcan Hamşıoğlu ise "Düşünün, bütün haberleşme alanının başındasınız, BTK'nin, siber savunma faaliyetlerinin, iletişim altyapısının başındasınız ama sizin bile bir korsan program üzerinden cep telefonunuz kopyalanıyor" diye konuştu.