İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7 yıllığına EDS kurulması ve işletilmesi işini ihaleye veriyor İzmir Büyükşehir Belediyesi, 7 yıllığına EDS kurulması ve işletilmesi işini ihaleye veriyor

TOKİ, 72 ve 120 aylık vadelerle cazip fiyatlandırma politikasıyla konut satışı yapacağının müjdesini verdi. Satışa sunulan konutların fiyatları 627 bin TL'den başlayacak.

Başvuru Koşulları ve Süreci

TOKİ'nin belirttiği başvuru koşullarına göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve 18 yaşını dolduran herkes bu fırsattan yararlanabilecek. Gerçek ve tüzel kişiler, başvurularını TOKİ'nin belirttiği süreç dahilinde gerçekleştirebilecekler. Önemli bir diğer detay ise, başvuruların sadece resmi internet üzerinden yapılmayacağı; çeşitli internet bağlantıları ve açık artırma toplantıları aracılığıyla da gerçekleştirilebileceği.

Teminat Bedelleri ve Ödeme Seçenekleri

Başvuru yapacak kişilerin, belirlenen teminat bedellerini Ziraat Bankası ve Halk Bankası'na yatırmaları gerekiyor. Bu teminat bedelleri, almak istedikleri konutun muhammen bedeline göre değişiklik gösteriyor. Açık artırmada peşin ödeme seçeneğinin bulunmadığı, taksitli ödeme yapılacağı belirtiliyor.

Hangi İllerde Konut Satışı Yapılacak?

TOKİ'nin konut satışı yapacağı iller hakkında henüz detaylı bir bilgi verilmedi. Ancak bu illerin Türkiye'nin çeşitli bölgelerini kapsayacağı ve birçok vatandaşa hitap etmesi bekleniyor.