Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 36 ilde konut ve iş yeri satışı için yeni bir kampanya başlattı. Türkiye Gazetesi'nden Necmi Çiçek'in haberine göre, bu kampanya kapsamında vatandaşlar, yüzde 25 peşinat ve 72 ay vade imkanıyla konut, yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade imkanıyla iş yeri sahibi olabilecekler.

Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? İşte anket sonuçları Merkez Bankası'nın faiz kararı ne olacak? İşte anket sonuçları

30 Mayıs'ta Satışa Sunulacak

Kampanya kapsamında 36 ilde toplam 16 konut ve 183 iş yeri, 30 Mayıs tarihinde açık artırma yöntemiyle satışa sunulacak. Başvurular, Emlak Müzayede sitesi üzerinden gerçekleştirilebilecek. Açık artırmalar, 31 Mayıs Cuma günü Ankara The Green Park Hotel ile TOKİ'nin İstanbul hizmet binasında yapılacak.

Kolay Finansman İmkanları

TOKİ, bu kampanya ile vatandaşlara kolay finansman imkanları sunarak konut ve iş yeri sahibi olma fırsatı tanıyor. Kampanya çerçevesinde, alıcılar konutları yüzde 25 peşinat ve 72 ay vade ile, iş yerlerini ise yüzde 15 peşinat ve 60 ay vade ile satın alabilecek.

Geniş Kapsamlı Satış

Kampanya, 36 ilde geniş bir yelpazede konut ve iş yeri seçeneği sunarak, farklı bölgelerde yatırım yapmak isteyenler için cazip bir fırsat oluşturuyor. TOKİ'nin bu kampanyası, konut ve iş yeri sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsat sunuyor.

Vatandaşlar, başvuru ve satış süreci hakkında detaylı bilgilere TOKİ ve Emlak Müzayede'nin resmi internet sitelerinden ulaşabilecekler.