Sigaralara gelen zamlar üzerine bazı firmaların tütün ürünlerinin satılmayacağı duyuruldu. Esnaf, yükselen maliyetler ve zamlarla başa çıkmaya çalışırken, Tekel Bayileri sigara endüstrisindeki azalan kar marjlarına karşı tepkilerini artırıyor.

Kar marjlarındaki azalma nedeniyle işlerin zorlaştığını ifade eden bayiler, bu durumu protesto etmek için harekete geçiyorlar.

Bu Markalar Artık Satılmayacak

Erol Dündar, “Kamuoyuna duyuru” başlığıyla yaptığı açıklamada, “Takip edenler zaten biliyor ama aslında söyleyeceklerim özellikle sigara tüketicisi olan ve bizi takip eden veya etmeyen ‘tüm tüketicileri’ ilgilendiriyor. Sigara satan bayilerin aslında bu üründen neredeyse hiç kâr etmediğini ve alışveriş bütünlüğünü bozmamak adına sigara satmak zorunda kaldığını bilmeyeniniz yoktur. Zaten yok denecek kadar az olan sigara kârımızın BAT firmasının uygulamaya başladığı satış politikası ve kendi pos cihazlarımıza ödediğimiz yüksek komisyonlar ile sıfıra indiğini belirtmeliyim” dedi.

Dündar açıklamasını şu sözlerle bitirdi:

Jandarma, lise mezunu memur alımı yapacak: İşte başvuru detayları ve şartlar Jandarma, lise mezunu memur alımı yapacak: İşte başvuru detayları ve şartlar

“Bu sebeple yaklaşık iki haftadır Kent Drange Blue ürününü boykot edip satmadığımızı ve bu hafta içi BAT yetkilileri ile yaptığımız görüşmeden olumlu bir sonuç çıkmadığı için hem bayilerimiz hem de müşterilerimizin lehine bugünden itibaren BAT firmasının ‘hiçbir ürününü’ raflarımıza koymayacağımızı bilmenizi isterim. Bu kararımıza destek vereceğinizi umuyorum. Anlayışınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.”

Gmv1Dqpwkaaktcq Zl9Z