İzmir'de gasp etmek için bindiği takside, şoför Oğuz Erge’yi öldüren Delil Aysal'a yöneltilen suçlamaların ardından istenen ceza belli oldu. Savcı, Aysal için "nitelikli kasten adam öldürme", "nitelikli yağma" ve "ruhsatsız silah taşıma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

Elektrikli araç furyası bitiyor mu? Bir marka daha 2030'da Sadece Elektrikli Otomobil Satma" planını iptal etti Elektrikli araç furyası bitiyor mu? Bir marka daha 2030'da Sadece Elektrikli Otomobil Satma" planını iptal etti

İzmir’de yaşanan olayda, kendisini 'üşümesin diye' aracına alan taksi şoförü Oğuz Erge'yi öldüren katil zanlısı Delil Aysal'a yöneltilen suçlamalar netleşti. Savcılık, Aysal'ın öldürme eylemini "tasarlayarak" veya "canavarca hisle öldürme" olarak değil, "bir suçun delillerini ortadan kaldırmak veya işlenmesini kolaylaştırmak ya da yakalanmamak amacıyla kasten öldürme" suçuyla itham etti.

Bu doğrultuda hazırlanan iddianamede, Delil Aysal'a "nitelikli kasten adam öldürme", "nitelikli yağma" ve "ruhsatsız silah taşıma" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildiği belirtildi.