Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Cengiz Çelik, Ankara'da dün akşam yaşanan yoğun yağışa dikkat çekti. Çelik, Ankara'da son 2 saat içinde metrekareye 70 kilogram yağış düştüğünü belirtti. Ayrıca, Çelik, önümüzdeki 4 gün boyunca tüm Türkiye genelinde yağışların etkili olacağını vurguladı.

Cips fiyatlarına dev zam geliyor Cips fiyatlarına dev zam geliyor

Yaşanan yağışların özellikle Ankara'da ulaşımı olumsuz etkilediğini ifade eden Çelik, bu durumun önceden görülmeyen ancak oldukça etkili bir yağış olduğunu belirtti. Özellikle şehir merkezinde yaşanan bu yağışın, Yenimahalle, Ulus ve Çankaya gibi bölgelerde ciddi ulaşım sorunlarına neden olduğunu aktardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün tahminlerine göre, önümüzdeki hafta başına kadar yağışların devam edeceği belirtildi. Perşembe gününden itibaren ülkenin doğu kesimlerinde etkili olacak yağışların, özellikle doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu bölgeleri ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunu etkileyeceği bildirildi.

Ankara'da ise cuma ve cumartesi günleri yeniden sağanak yağış geçişlerinin beklendiğini aktaran Çelik, İstanbul'da da perşembe, cuma ve cumartesi günleri arasında aralıklı yağışların görüleceğini ifade etti. Hava sıcaklıklarının ise mevsim normallerine yaklaşacağı ve önümüzdeki bir hafta boyunca önemli bir değişiklik beklenmediği belirtildi.