İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kanal D'de katıldığı programda Ümit Özdağ'a yönelik eleştiride bulundu. Ümit Özdağ yanıtını sosyal medyada verip yine "Çık karşıma" dedi.

Döviz varlığı sınırı getirilmişti: BDDK'den ticari kredi kullanımına dair yeni açıklama Döviz varlığı sınırı getirilmişti: BDDK'den ticari kredi kullanımına dair yeni açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kanal D'de yayımlanan "Neler Oluyor Hayatta" adlı programa katıldı. Programda Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile ilgili olarak "Hep beraber birtakım ırkçı, insanlıktan uzak, ben onlara bir tanım verdim -bizim dinimizin verdiği bir tanım- bir insan düşmanlığı yapıyorlar. Biz etrafındaki coğrafyaya sahip çıkan bir Türkiye olarak, kaçak göçle mücadeleyi kendi adına yöneten bir Türkiye olarak ve bunu sağlayan bir Türkiye olarak tarihe geçeceğiz" ifadelerini kullandı. Özdağ ise Soylu'nun bu sözlerini paylaşarak "Kur'an-ı Kerim’den kullandığın kavram Allah’ın hükmü ile olur. Sen telefonları dinletip, mobeseleri izlettiğin için kendini "her şeyi biliyor/görüyorum" diyerek haşa Allah mı zannediyorsun? TV’lerde böyle küfretmek kolay. Sonra "gel" dediğimde, korkup saklanıyorsun!" karşılığını verdi.