Suat Kılıç, İstanbul'daki geçmiş dönemin eleştirilerini, yüksek faizle gerçekleşen büyük borçlanmalar, altyapının ihmal edilmesi, kültürel değerlere yönelik yerel yönetim katkılarının eksikliği gibi unsurlar üzerinden dile getirdi.

AK Parti ile İstanbul özelindeki görüşmelere de değinen Kılıç, Genel Başkan Fatih Erbakan'ın vereceği kararı beklediklerini belirtti. Ancak, AK Parti'nin tüm adaylarını açıklamasının ardından İstanbul'da bir ittifak olasılığının zor olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Malatya Pütürge'de korkutan deprem: Vatandaşlar tedirgin Malatya Pütürge'de korkutan deprem: Vatandaşlar tedirgin

EYT sorununa odaklanarak, emeklilikte yaşa takılanlar konusunda kademeli bir geçişin önemine vurgu yaptı. Adaletsizlik ve hak kaybının ivedilikle çözülmesi gerektiğini belirterek, bu konuda duyduğu endişeyi paylaştı.

Diyarbakır'da yaşanan kaymakam ve imam arasındaki hutbe tartışmasına da değinen Kılıç, olayın soruşturulması gerektiğini ve benzer durumların Türkiye'yi birbirine düşürmemesi gerektiğini ifade etti. Sendikal kavgaların içine çekilmemeye vurgu yaparak, Türkiye'nin birlik ve beraberliğine dikkat çekti.