Diyarbakır'da, sokak köpeklerinin saldırılarına maruz kalan çocuklar arasında yeni bir mağduriyet yaşandı. Bağlar ilçesi Koşuyolu Parkı'nda oyun oynayan 5 yaşındaki Suriyeli çocuk Murat M., bir sokak köpeğinin saldırısına uğradı.

CHP Adayı, Kılıçdaroğlu ve Özel Hakkında Fetö'den Suç Duyurusunda Bulunmuş CHP Adayı, Kılıçdaroğlu ve Özel Hakkında Fetö'den Suç Duyurusunda Bulunmuş

Olay, sabah saatlerinde meydana geldi. Park görevlisi, küçük Murat'ın çığlıklarını duyarak hemen müdahale etti ve köpeği uzaklaştırdı. Ancak çocuğun başında oluşan kesikler nedeniyle hemen hastaneye kaldırılması gerekti. Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi'ne sevk edilen Murat M., başındaki yaraların tedavisi için hastanede alınan önlemlerle birlikte kuduz aşısı yapıldı.

Olayın ardından Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi (HAYDİ), parkta inceleme yaptı. İncelenen köpeğin çocuğa saldırdığını tespit eden ekipler, hayvanı Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi ekiplerine teslim etti.