İçişleri Bakanlığı, 29 Mart-5 Nisan tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal eden 26 bin 649 kişi hakkında adli ya da idari işlem yapıldığını açıkladı.

Tsunami tehlikesi ile ilgili son dakika açıklaması geldi Tsunami tehlikesi ile ilgili son dakika açıklaması geldi

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Koronavirüs ile mücadele kapsamında illerin vaka sayılarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek risk gruplarına ayrıldığı ve tedbirlerin bu seviyelere göre belirlendiği aktarıldı.

Bu kapsamda, hafta içi 21.00 ile 05.00 saatleri arasında; hafta sonu ise, düşük ve orta risk grubunda yer alan illerde 21.00 - 05.00 saatleri arasında, yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerde de cuma 21.00 - cumartesi 05.00 saatleri arasıyla cumartesi 21.00’den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00’e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 26 bin 649 kişiye idari işlem yapıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı salgınla mücadelenin sona erip, tam normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uyulması gerektiğine yönelik bir açıklamada da bulundu.