2 Haziran'da tekrarlanacak belediye başkanlığı seçimlerine hazırlanan siyasi partiler, seçmenin oyunu kazanmak için çalışmalarına hız verdi. Yüksek Seçim Kurulu'nun yenileme kararı aldığı 3 ilçe ve 4 beldede, partiler kamp kurarak seçim hazırlıklarını sürdürdü.

 50 binden fazla seçmenin tekrar sandık başına gideceği belirtildi. En büyük mücadelenin Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde yaşanacağı öngörülüyor. Mühürsüz oy kullanımı nedeniyle seçimin iptal edildiği bu ilçede, seçim yarışının yine MHP-CHP arasında geçeceği ifade ediliyor. CHP, buradaki seçmene Mansur Yavaş'ı götürerek "Keçiören ile kardeş belediye yapacağı" sözünü verdi. AK Parti'nin aday çıkarmadığı Pınarbaşı'nda, Cumhur İttifakı yöneticileri vatandaşlara kombi desteği ve yol yenileme vaatlerinde bulundu.

Okul Müdürlerinden Milli Eğitim Müdürüne Tepki: 70 Müdür İstifa Hazırlığında Okul Müdürlerinden Milli Eğitim Müdürüne Tepki: 70 Müdür İstifa Hazırlığında

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde seçim yarışı AK Parti ve DEM Parti adayları arasında geçerken, Aksaray'ın Güzelyurt ilçesinde AK Parti, MHP ve İyi Parti adayları yarışıyor.

Ayrıca, 2 Haziran'da aynı gün içinde iptal edilen muhtarlık seçimleri de yapılacak. Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Güneykaya, Tunceli'nin Mazgirt ilçesine bağlı Akpazar, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Büyükkarıştıran ve Aksaray'ın merkez ilçesine bağlı Sağlık beldesinde de belediye başkanlığı seçimleri yeniden gerçekleştirilecek. Ayrıca Türkiye genelinde, iptal edilen bazı muhtarlık seçimleri için de aynı gün sandık başına gidilecek.