Sigaraya gelen zam haberlerine bir yenisi daha eklendi. Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla, 3 sigara grubuna daha zam yapıldığını açıkladı.

Üst Düzey Polisleri İlgilendiren Rapor Başsavcılığa Teslim Edildi Üst Düzey Polisleri İlgilendiren Rapor Başsavcılığa Teslim Edildi

Bu zamdan etkilenen sigara grupları arasında BAT, TT ve Imperial Tobacco bulunuyor. Yapılan zammın miktarı ise ürün başına 3 TL olarak belirlendi.

Zam sonrası, BAT grubuna ait en pahalı sigaranın fiyatı 75 TL'ye, en ucuzunun ise 58 TL'ye yükseldi. TT grubunun en pahalı sigarası 64 TL'ye, en ucuzu ise 53 TL'ye çıktı. Imperial Tobacco grubunun en yüksek fiyatlı sigarası 70 TL'ye, en düşük fiyatlı olanı ise 56 TL'ye ulaştı.

Bu zam bugünden itibaren geçerli olacak. Önceden JTI ve PM sigara gruplarına yapılan zamın ardından, bu son zam ile sigara fiyatlarındaki artış trendi devam ediyor. JTI'nin en pahalı sigarası 70 TL, en ucuzu ise 58 TL iken, PM grubunun en yüksek fiyatlı sigarası 70 TL, en düşük fiyatlı olanı ise 63 TL olmuştu.