MEMUR-SEN’in Çılgın Konut Projesine Birincilik Ödülü... Türkiye’nin Yeni Gündemi: MEMUR-SEN’in Konut Açılımı! MEMUR-SEN’in Çılgın Konut Projesine Birincilik Ödülü... Türkiye’nin Yeni Gündemi: MEMUR-SEN’in Konut Açılımı!

Daha önce ikinci el araç fiyatlarında yaşanan yoğun artışlar, alıcıları endişelendirmişti. Ancak Ticaret Bakanlığı'nın aldığı yeni tedbirler ve düzenlemeler sonucunda, ikinci el otomobil piyasasında fiyat artışı kontrol altına alındı. İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel, fiyatların artık stabil olduğunu, hatta bir miktar fiyat düşüşünün bile mümkün olduğunu belirtiyor.

Sıkı Denetimler ve Alıcı Bulamama Sorunu

Başkan Ertemel'e göre, ikinci el araçlarda fazladan talep edilen tutarlar ve spekülatif fiyatların önü sıkı denetimler sayesinde kesildi. Ertemel, "Yani otomobildeki balon patlamış oldu. Fazladan talep edilen tutarlar, araçların alıcı bulamaması nedeniyle kendiliğinden ortadan kalkacak. Bu manada fiyatlarda gerilemeler de söz konusu," dedi.

Sıfır Araba Fiyatları Nasıl Etkilenir?

Yeni araba almayı düşünenler için en kritik nokta ise sıfır araç fiyatlarında yaşanabilecek değişiklikler. Hayrettin Ertemel, "Eğer sıfır araç fiyatları artmazsa, mevcut düşük talep nedeniyle ikinci el otomobil piyasasında fiyatlar daha da düşebilir," şeklinde konuşuyor.

Araç Alacaklar Dikkat!

Otomobil almayı planlayanlar için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; sıfır araba fiyatlarında olabilecek değişiklikler ve ikinci el araba piyasasının durgunluğu. Eğer sıfır araç fiyatlarında bir artış olmazsa, ikinci el otomobil fiyatlarının da düşmesi olası. Yani, ikinci el otomobil piyasasında yaşanan bu durgunluk, yeni araç almayı düşünenleri de yakından ilgilendiriyor.