Sosyal Güvenlik Kurumu, kamu görevlilerinin emeklilik başvuruları kapsamında dikkat etmesi gereken bir nokta hakkında açıklama yaptı.

Emeklilik başvurusu yapmak isteyenlerin 15 Kasım 2022 tarihinden beri uygulandığı gibi emeklilik belegelerini HİTAP sistemi üzerinden göndermesi gerektiğini söyledi. Gönderilen belgelerden yalnızca HİTAP üzerinden gönderilen belgelerin esas alınacağı da bildirildi.

SGK'nın tam açıklaması şu şekilde:

Merakla beklenen ‘Aile’ dizisi ne zaman başlıyor? Dizinin konusu nedir? Kadrosunda hangi ünlü isimler yer alıyor? Merakla beklenen ‘Aile’ dizisi ne zaman başlıyor? Dizinin konusu nedir? Kadrosunda hangi ünlü isimler yer alıyor?

"SGK tarafından aylık ve emekli ikramiyesi ödeme işlemlerinin ilgili düzenlemelere uygun şekilde sonuçlandırılabilmesi için kamu kurum ve kuruluşlarınca, sigortalıların emeklilik işlem süreçlerinde yapması ve emeklilik belgelerine eklenmesi gereken bilgi ve belgelere ilişkin ek açıklamalar, 29 Aralık 2022'de 'https://hitap.sgk.gov.tr/HitapWeb/login', 'https://hitap.sgk.gov.tr/HitapWeb/login' internet adresinden ayrıca duyurulmuştur.

Kamu görevlilerinin emeklilik işlemlerinin kısa sürede ve hatasız sonuçlandırılması için kamu kurum ve kuruluşları tarafından konuya gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve ilgili birimlerin buna göre bilgilendirilmesi hususu önemle duyurulur."