Tüm öğretmenleri ilgilendiriyor! MEB, 2023 Tercih dönemi ile ilgili kılavuz yayımladı... Kılavuzun esasları neler? Tüm öğretmenleri ilgilendiriyor! MEB, 2023 Tercih dönemi ile ilgili kılavuz yayımladı... Kılavuzun esasları neler?

6'lı masayı topa tutuşu ile dikkatleri üzerine çeken Ağıralioğlu, geçtiğimiz aylarda İYİ Parti'den ayrıldı.

6'lı masanın HDP'ye göstermiş olduğu tavrı kabul edemediğini söyleyen Ağıralioğlu, 14 Mayıs seçimlerinin ardından sonuçlarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Yaptığı paylaşımda daha önce yaptığı açıklamalarını ve uyarılarını hatırlatan Ağıralioğlu, terörle mesafesizliğin sonucunun açık ilanı olarak gördüğü sonuçlardan muhalefetin gerekli dersi çıkardığına dair ümit duyduğunu söyledi.

Yavuz Ağıralioğlu, paylaşımında şu ifadeleri kaydetti:

''Millet iradesinin ilk aşaması tecelli etti. Vatana, millete hayırlı olsun. Bu ekonomik zorluğa rağmen; Türk Milleti'nin, parlamento çoğunluğunu teslim ettiği Cumhur İttifakı'nı ve ilk turu birincilikle bitiren Sayın Cumhurbaşkanını tebrik ediyorum.

Milletini duyanlar, istişareye açık olanlar ve milletinin değerleriyle çatışmayanlar, seçimlerde milletinin desteğine mazhar olurlar!

Biz, tenkitlerimizi ve itirazlarımızı kamuoyuyla paylaşmıştık. Bu şerhlerimizin haklı çıktığı; terör örgütlerine mesafesizliğin, dayatma ve baskıların Türk Milleti nezdinde güvensizliğe, tepkiye sebep olduğu bir seçim sonucu ortaya çıkmıştır.

Milletimizin kırmızı çizgilerinin ve hassasiyetlerinin dikkate alınmadığı takdirde neticenin ne olacağını, bilhassa yanlışta ısrarla direten muhalefet partileri de görmüştür ve gereken dersi de çıkarmışlardır diye temenni ediyorum!

Bundan sonra, daha çok; bir parti kavgasından ziyade, bir memleket mücadelesi ve milletimizin birikmiş problemlerinin, ekonomik zorluklarının çözüleceği, memleket yükü çekecek bir siyasi iklim lâzımdır.''