Sağlık Bakanlığı, Türkiye genelindeki hastaneler için önemli bir personel alımı hamlesine hazırlanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son dönemde yaptığı açıklamalara göre, bu yıl hemşire, ebe, ve güvenlik personeli başta olmak üzere çeşitli kadrolarda ciddi sayıda personel artışı planlanıyor. Bakan Koca, son 10 yılda sağlık sektöründeki personel sayısında önemli bir artış yaşandığını belirtti ve 2023 yılında 113.783 yeni kişinin göreve başladığını açıkladı.

Personel Alımları ve Kadrolar

Sağlık Bakanlığı'nın planlarına göre, hemşire ve ebe sayılarında ciddi bir artış hedefleniyor. Bakan Koca, mevcut sayının 310 bine ulaştığını ve bu rakamın son 10 yılda yüzde 45 arttığını ifade etti. Güvenlik personeli sayısının da 'Gri Kod' uygulaması ile artırılması planlanıyor. Ayrıca, 2024 yılında yaygınlaştırılacak Aile Diş Hekimliği uygulaması kapsamında yeni sekreter ve hekim alımları da gündemde.

İstanbul'da üniversite öğrencisi olmanın maliyeti açıklandı: Asgari ücret öğrenciye dahi yetmiyor... İstanbul'da üniversite öğrencisi olmanın maliyeti açıklandı: Asgari ücret öğrenciye dahi yetmiyor...

Alım Sürecinin Detayları

Şu an için Sağlık Bakanlığı'nın personel ve işçi alım tarihleri henüz netleşmedi. İlanların onaylanması ve illerden gelen taleplerin değerlendirilmesi sonrasında kadro dağılımının belirleneceği ve Aralık ayına kadar sürecin tamamlanacağı öngörülüyor.