Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, RTÜK tarafından İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde düzenlenen "6. Yerel Medya Buluşması"nda konuştu. İsrail'in Filistin'e uyguladığı saldırıların tarif edilemez acılarla dolu olduğuna dikkati çeken Şahin, şu değerlendirmede bulundu:

Sigorta sektöründe prim yükselişte, 328 milyar liraya ulaştı Sigorta sektöründe prim yükselişte, 328 milyar liraya ulaştı


Çocukların, güçsüz bedenlerin ölümünü görmek insanı derinden yaralıyor. Bu süreçte Türk medyası ile gurur duyuyorum. İstisnalar hariç, asrın felaketi deprem zamanında, deprem felaketinden önce kısa vadedeki tarihimizde 15 Temmuz hain kalkışmada, darbe girişiminde ve sonraki bütün savaş zamanları. Özellikle İsrail'in katliamının başladığı ilk andan itibaren Türk medyası iyi bir sınav veriyor. Çok ufak istisnalar, asli vazifesini kendince yerine getirmesi gereken medya hariç Türk medyası ile gurur duyuyorum. Her zaman olması gerektiği gibi Filistin davasına, Gazze davasına, oradaki mazlum halkın davasına Türk medyası sahip çıktı.