Bakırköy’de dün ofisinde, daha önceden açtığı tazminat davasını geri çekmediği gerekçesiyle öldürülen Servet Bakırtaş’ın cenazesi, toprağa verildi. İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu, cinayete tepki göstererek "Meslektaşımızın hunharca katledilmesinin toplumsal açıdan değerlendirilmesi aşamasında olduğumuz kanısındayım. Şimdi bu meslektaşımızı katleden katil zanlısını da bir avukat savunacak. Böyle bir konumdayız. Bunun kabul edilebilir bir yanı yok" dedi.

Dün İstanbul Bakırköy’deki ofisinde, Abdullah Türkoğlu isimli şahıs tarafından, kendisine açılan tazminat davası geri çekmediği için öldürülen Avukat Servet Bakırtaş bugün son yolcuğuna uğurlandı. Eyüp Sultan’da kılınan namazın ardından Bakırtaş’ın cenazesi Kavaklı’daki Aile Mezarına defnedildi. Dualarla ve gözyaşlarıyla defnedilen Bakırtaş’ın mezarına çok sayıda avukat arkadaşı, ailesi ve sevenleri katıldı.

Tarlasında petrol çıktı, 925 milyon lira teklif edildi Tarlasında petrol çıktı, 925 milyon lira teklif edildi

'AVUKAT BİR DAVANIN TARAFI DEĞİLDİR'
İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, yaşanan vahşetin ardından "Meslektaşımızın hunharca katledilmesinin toplumsal açıdan değerlendirilmesi aşamasında olduğumuz kanısındayım. Bunu mutlaka değerlendirmeliyiz. Toplumun bilmesi gereken bir şey var. Avukat bir davanın tarafı değildir. Avukat olmazsa savunma olmaz. Şimdi bu meslektaşımızı katleden katil zanlısını da bir avukat savunacak. Böyle bir konumdayız. Bunun kabul edilebilir bir yanı yok" açıklamasında bulundu.