Personel Genel Müdürü Bülent Çiftci imzasıyla yayımlanan Resmi Yazı'ya göre, okul müdürleri ve müdür yardımcıları, yaklaşan bayram tatilinden tam olarak yararlanamayacaklar. İlgili yazıda, 8 Nisan Pazartesi günü tam gün ve 9 Nisan Salı günü yarım gün olmak üzere, okullarda asgari seviyede personelin bulunması gerektiği belirtildi.

Bilindiği üzere bayram tatili 9 güne çıkarıldı. Buna göre kamu kurumlarında görev yapan memurlara 1.5 gün idari izin verildi.

Deprem yardımını hesabına geçiren eski kaymakama 160 yıl istendi Deprem yardımını hesabına geçiren eski kaymakama 160 yıl istendi

Lakin okul müdür ve müdür yardımcılarından en az biri 8 Nisan günü tam gün ve 9 Nisan günü öğleden önce okulda bulunmak durumunda kalacaklar.

İşte o yazı:


İlgi : Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 19.03.2024 tarihli ve E-66836956-010.07-216558 sayılı yazısı.

Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirler alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanların 8 Nisan Pazartesi günü tam gün, 9 Nisan Salı günü ise yarım gün idari izinli sayılmalarına ilişkin İlgi yazının bir örneği Ek'te gönderilmiştir.