Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenler için önemli bir adım atarak il içi yer değişikliği sürecini yeniden düzenledi. Yayımlanan yeni kılavuzla birlikte, öğretmenler artık 2024 yılı içerisinde ikinci kez il içi tayin başvurusunda bulunabilecekler.

Bu yeni düzenleme, öğretmenlerin mesleki gelişimlerini ve kariyer yönetimlerini daha etkin bir şekilde yapmalarına olanak tanıyor. İl içi tayin hakkı, öğretmenlerin ailevi, sağlık gibi öncelikli sebeplerle yer değiştirmelerini kolaylaştırarak, daha verimli çalışma koşulları sağlamayı amaçlıyor.

Başvuru ve Atama Süreci

Acun Ilıcalı'nın Sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya Dudak Uçuklatan Montu Almadı! Acun Ilıcalı'nın Sevgilisi Ayça Çağla Altunkaya Dudak Uçuklatan Montu Almadı!

Öğretmenlerin il içi yer değişikliği başvuruları 23 Temmuz'da başlayacak ve 26 Temmuz saat 16:00'a kadar devam edecek. Başvuruların tamamlanmasının ardından atamalar 30 Temmuz'da gerçekleştirilecek ve atama kararnameleri 30-31 Temmuz tarihleri arasında yayımlanacak. Böylelikle, öğretmenler yeni görev yerlerine 1 Ağustos itibarıyla başlayabilecekler.

Personel Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanmış olan kılavuzu görüntülemek için tıklayınız.