Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlere her yıl düzenli olarak eğitim ödeneği sağlamaktadır. Bu ödeme, öğretmenlerin dönem başında karşılaştıkları kırtasiye masraflarını desteklemek amacıyla yapılmaktadır. 2023-2024 eğitim yılı için öğretmenlere verilecek eğitim ödeneği miktarı ve ödeme tarihleri merak edilen konular arasında yer alıyor. İşte detaylar...


Geçtiğimiz dönemde öğretmenlere verilen eğitim ödeneği miktarı 1325 TL idi. Ancak, 7. toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda bu miktarın artabileceği veya aynı düzeyde kalabileceği bekleniyor. Eğer herhangi bir aksilik olmazsa, ödeme miktarının 2023-2024 eğitim yılı için bin 400 TL olarak belirleneceği öngörülüyor.

Ankara Merkezli 16 İlde FETÖ Operasyonu Başladı Ankara Merkezli 16 İlde FETÖ Operasyonu Başladı

Öğretmenlere verilen eğitim ödeneği genellikle dönem başlarında veya ilk aylarda ödenir. Ne zaman yatacağına dair kesin bir tarih henüz belirlenmemişse de, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi duyurular yapıldığında bu konuda net bilgilere ulaşabilirsiniz. Ödeme tarihleri genellikle bakanlığın resmi web sitesi ve ilgili sendika duyuruları üzerinden paylaşılır.