Gazeteci Nagehan Alçı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun gazetecilerle yaptığı Roma gezisi tartışmalarına katılarak, Abdullah Gül dönemindeki resmi gezilerde alkollü içeceklerin uçakta sunulduğunu ifade etti.

15 Yaşındaki Hacer 120 Bıçak Darbesiyle Öldürüldü 15 Yaşındaki Hacer 120 Bıçak Darbesiyle Öldürüldü

İşte Nagehan Alçı'nın açıklamaları:

Alçı, İmamoğlu'nun belediye bütçesinden yaptığı harcamaları eleştirirken, resmi gezi düzenlemelerini anlatarak, "Orada gördüğüm problem şu benim anladığım kadarıyla. Ben 23 yıldır gazetecilik yapıyorum, birçok resmi geziye katıldım. Cumhurbaşkanı, başbakanken Tayyip Bey, Dışişleri Bakanları, liderlerin gezilerine falan... Belki 1,2 istisna olabilir hatırlamadığım, bazı şeyleri unutabiliyorum ama bu gezilerde 'accommodation' denen konaklama masrafını kurumunuz karşılar. Çok iyi hatırlamıyorum ama Mevlüt Bey ile gittiğim bir iki seyahatte çok küçük bir gruptu acaba oteli dışişleri mi karşılamıştı ama zannetmiyorum. Onun dışında cumhurbaşkanlığı ve başbakanlık seyahatlerini muhakkak kurum karşılar. Siz bir tek devlet uçağıyla gidersiniz başbakana cumhurbaşkanıyla gidersiniz orada tabii ki ücret alınmaz uçak zaten kalkıyordur." şeklinde konuştu.

Alçı, Abdullah Gül dönemindeki resmi gezilerde alkol alındığına da değinerek, "Ben Abdullah Bey'in (Gül) Cumhurbaşkanı olduğu dönemlerde de resmi gezilere katıldım, biz o uçakta şarap içerdik. Tayyip Bey'in de ilk dönemlerinde içki vardı. Uçaklarda içki vardı. Madem Ekrem İmamoğlu 40 küsür kişiyi götürüyor, o zaman uçağa içki de koyun. Bu ayıp değil günah değil." şeklinde konuştu.