İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu  hakkında YSK üyelerine 'alenen hakaret' ettiği gerekçesiyle 2 yıl  7 ay hapis cezası ve siyasi kararı alındı. Ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından İBB'ye 'terör' soruşturması açılması üzerine son günlerde önümüzdeki aylarda İBB'ye kayyım atanacağına yönelik iddiaların ortaya atılması üzerine Alçı, bir yazı kaleme aldı. 

Nagehan Alçı'nın ilgili açıklaması:

İBB’ye yönelik kayyum senaryoları hız kazanırken CHP safları sıklaştırarak çok doğru yapıyor. Geçen haftaya kıyasla gördüğüm başka bir fark da CHP Gençlik Kolları’nın dışarıdaki kapının önüne önceki gün kurduğu Haysiyet Duvarı. “Millet İradesine Sahip Çıkıyor” yazılı duvar ile İmamoğlu yönetimi sanki şimdiden olası bir kayyum hamlesine karşı vatandaşları birlik olmaya çağırıyor. Bu duvar bende dejavu hissi yarattı, çok derin bir hüzün verdi. Bu ülkede filmi sarıp sarıp yeniden izliyoruz sanki. Sadece isimler yer değiştiriyor, bir zamanlar aynı slogan ve afişlerle yürüyenler şimdi o afişlerin yeniden yazılmasına sebep oluyor… Hadi artık bizi geçtim, yazık değil mi çocuklarımıza?

Adıyaman Valiliğinden Son Dakika Kar Tatili Açıklaması! Adıyaman Valiliğinden Son Dakika Kar Tatili Açıklaması!

"Ben daha çok ‘Ben ılık su demokratı değilim’ çıkışını ve ‘Kavgayı büyütüyorum’ cümlesini önemsedim. Ilık su demokratı Tayyip Erdoğan’ın ‘tatlı su demokratı’ atfına cevap. ‘Kavgayı büyütüyorum’ ile ise ‘hodri meydan’ diyor İmamoğlu.

Ekrem Bey son derece mücadeleci bir karakter. Meydan okumalar karşısında asla geri adım atmıyor, aksine bence seviyor meydan okunmayı. Şayet kayyum gibi bir senaryo hayata geçerse sokak sokak, il il gezip hak mücadelesi vereceğini söylerken bunu çok iyi yapacağından emin ve o hissi karşı tarafa geçiriyor.

Ben böyle bir çılgınlık yapılacağına ihtimal vermek istemiyorum ama şayet görevden alınırsa bu, Türkiye’de telafisi zor bir toplumsal yarılmaya sebep olur."