Habertürk canlı yayınına katılan Nagehan Alçı, 'Bugün Ukrayna’nın yanında durmak İkinci Dünya Savaşında Hitler’in karşısında durmaktır' dedi.

Rusya-Ukrayna savaşı sonrası Ukrayna'ya giden Habertürk yazarı Nagehan Alçı, eski Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile yaptığı röportaj sırasında askeri üniforma giymesine gelen eleştirilere yanıt verdi.

Habertürk canlı yayınına katılan Nagehan Alçı, “Ben insani olarak Ukrayna halkının yanında duruyorum. Bugün Ukrayna’nın yanında durmak İkinci Dünya Savaşında Hitler’in karşısında durmaktır. İçim son derece rahat” ifadelerini kullandı.

Alçı Ukrayna siyasetinin en önemli isimlerinden birinin 'ne dediğinin daha çok konuşulmasını beklerdim' dedi. 

İşçi hayatını kaybetti, çalışanlar sağlık ekiplerine saldırdı İşçi hayatını kaybetti, çalışanlar sağlık ekiplerine saldırdı

Ne olmuştu?
Alçı'nın eski Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko'yla röportajını Ukrayna bayrağı taşıyan askeri kamuflaj giydiği bir fotoğrafla duyurması gazetecilik etiği açısından eleştirilmişti.

Alçı eleştirilere "O dondurucu soğukta çok üşüdüm, bunun üzerine Poroşenko’nun Başdanışmanı bana geçici olarak giymem için bu askeri montu getirdi, ben de giydim." diyerek yanıt vermişti.