Prof. Dr. Naci Görür'ün "İstanbul'da kesinlikle 7'den büyük bir deprem olacaktır" uyarısına Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan tepki geldi. Ercan'ın "Bir tane kanıt gösterin size inanayım" sözlerine Görür'den yanıt geldi. Türkiye'nin deprem gerçeğiyle yüzleştiği bir dönemde, yer bilimciler ve jeologlar arasında farklı görüşler ve uyarılar dile getiriliyor.

Sosyal medya üzerinden de sık sık uyarılarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir etkinlikte "İstanbul'da kesinlikle 7'den büyük bir deprem olacaktır" diyerek depremin ciddiyetini vurguladı.

Ercan, Görür'ün ifadelerine sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Ercan'ın paylaşımı şu şekilde:

"İstanbul'da her an deprem olacağını gösteren bir tane kanıt gösterin size inanayım! Siz böyle söyledikçe siyasetçiler ile müteahhitler sizin sözlerinizi kullanıp oy ile para devşiriyorlar. İnşaat, ülkeye katma değer üretmeyen ölü yatırımdır. Yatırım sanayiye kaymalı. Lütfen."

Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Operasyon! 3 Kişi Göz Altına Alındı Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Operasyon! 3 Kişi Göz Altına Alındı

Görür ise Ercan'a sosyal medya üzerinden şu yanıtı verdi: "Arkadaşlar, zaman zaman, X'te yazışmalarınızı, sorularınızı, düşüncelerinizi okuyorum. Çoğunuz olumlu yönde ve olması gereken şekilde konuşuyorsunuz. Ama kimi arkadaşlarım sanki bu ülkede depremin konuşulmasından rahatsız oluyor."