İstanbul Sultangazi Orhangazi İlkokulunda kurulan 1096 nolu sandıkta bulunan Cumhurbaşkanı seçimi pusulalarında Muharrem İnce'nin üstü tükenmez kalem ile çizgi atıldığı görülünce büyük tepki çekti.

Burdur'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı Burdur'da Otomobil Çarpışması: 5 Kişi Hayatını Kaybetti, 5 Kişi Yaralandı

İddiaya göre İstanbul Sultangazi Orhangazi İlkokulunda kurulan 1096 nolu sandık başkanı, Cumhurbaşkanı seçimi oy pusulasının üzerinde Muharrem İnce'nin üstüne tükenmez kalem ile çarpı işareti atıldı.

Olayla ilgili tutanak tutularak suç duyurusunda bulunuldu.

MHP sandık üyesi duruma tepki göstererek “Sabah sandık kurulu üyeleri ile birlikte hazırlıklar yapılırken sandık kurulu başkanı olan öğretmenimiz konuyu yanlış anlamış veya bilinçsiz bir harekette bulunmuş. Adayın çekildiğini düşünerek, kendi inisiyatifi ile bütün oy pusulaların üzerini çizmişler. Sayın İnce ile ilgili kısmı çizmişler. Olayı gördük ve dahil olduk. Diğer parti yetkilileri de konuya vakıf oldular itiraz edildi. Sultangazi İlçe Seçim Kurulu’nu bilgilendirdik. Bununla ilgili ortak karar alındı. Hepimiz imza attık, bu sandıkta kullanılan oyların geçerli olacağına dair tutanak düzenledik. Bu anlamda vatandaşın çok tepkisi oldu, her birine izah etmek durumunda kaldık” dedi.